סימונים על צמיגים לרכב במבצע

כאשר ניגשים לקנות צמיגים במבצע מומלץ לבדוק היטב את הסימונים על גבי הצמיג. אלו הכלים שלנו לבדוק את איכותם של הצמיגים. ראשית כל ישנם הסימונים הבסיסיים שרובנו מכירים. למי שלא בקיא בסימונים אלו אסביר בקצרה באמצעות דוגמה: ברישיון הרכב וגם על הצמיגים עצמם תוכלו למצוא את סימון הצמיגים הבסיסי, למשל – 190/60R15. פשוט וקל לקרוא נתון זה.  שלושת הספרות הראשונות מייצגות את רוחבו של הצמיג במילימטרים, המספר הבא מייצג את גובה הדופן באחוזים יחסית לרוחב הצמיג. האות R מציינת צמיג רדיאלי, רוב הצמיגים היום הם רדיאלים. והמספר האחרון מציין את קוטר החישוק באינצ'ים. אלו הסימונים הבסיסיים ביותר וכך מי שמתכוון לקנות צמיגים לרכב במבצע צריך להכיר אותם.

אלו אינן הסימנים היחידם על הצמיגים, ישנם סימונים אחרים פחות מוכרים לרוב האנשים. אולי הם נראים למי שלא מבין חסרי משמעות אך ממש לא כך הדבר. אלו הם סימונים חשובים שיעזרו לכם לקבוע את איכותו של הצמיג כאשר ברצונכם לקנות צמיגים לרכב במבצע .  אז מהם הסימונים הנוספים שעליי לדעת:

נתחיל מתאריך הייצור, למרבית הפלא רבים אינם יודעים שתאריך הייצור מוטבע על הצמיג. חשוב לבדוק את תאריך הייצור, לצמיגים ישנו אורך חיי מדף מוגבל גם אם אינם נמצאים בשימוש. גומי הוא חומר שמתבלה עם הזמן ובמיוחד אם אינו מאוחסן כראוי. לא מומלץ לקנות צמיגים אשר גילם יותר משנתיים. תאריך הייצור מוטבע על דפנות הצמיג בפורמט של ארבע ספרות. שתי הספרות הראשונות מצד שמאל מציינות את שבוע הייצור של הצמיג ואילו שתי הספרות מצד ימין מייצגות את השנה. אם לדוגמה מוטבע על הצמיג 1114 זה אומר שהצמיג יוצר בשבוע האחת עשרה של שנת 2014. אם על הצמיג רשום 2910 זהו צמיג שיוצר בשבוע ה 29 של שנת 2010. זהו כמובן צמיג ישן שאין לקנות.  על חלקם של הצמיגים תוכלו למצוא את האותיות DOT ואחריהן קוד כלשהוא, זהו סימון זיהוי של הצמיג שנעשה לפי תקן של משרד התחבורה האמריקאי.

מלבד המותגים השונים לצמיגים ישנם גם דגמים שונים ודגם הצמיג מוטבע גם הוא בדפנות הצמיג. זהו בסך הכל שם הדגם אשר אינו מציג שום נתונים טכניים. אך בעזרת שם הדגם תוכלו לערוך מחקר באינטרנט ולקרוא ביקורות וחוות דעת שונות על הדגם.

עוד סימון חשוב הוא העמידות לטמפרטורה, זהו סימון הנעשה באותיות A, B, C, כאשר C הוא הציון הנמוך ביותר ו – A הוא הציון הגבוה ביותר. אל תחשבו שציון C הוא אינו בטיחותי, אחרת הצמיג לא היה מקבל אישור. צמיגים שקיבלו את הדירוג A או B פשוט קיבלו דירוג גבוה יותר בבדיקות המעבדה.

עוד סימונים מעניינים הם המדבקות המדרגות את רמת האחיזה בכביש רטוב, את דירוג צריכת הדלק  ורמת הרעש של הצמיג. סימונים אלו אינם מוטבעים על הצמיג אלא מודבקים על תווית חיצונית.

Share and Enjoy: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

עלינו admin